BRAMY
BRAMY ROLOWANE

Bramy rolowane to doskonały system do zastosowania w nowo wznoszonych budynkach lub już istniejących. Jej największą zaletą jest oszczędność miejsca, ponieważ działa w płaszczyźnie pionowej.

Nieoceniona dla osób z małą przestrzenią podwórza i niewielkim samochodem. Zwijana kurtyna bramy nie ogranicza widoczności, co znaczenie poprawia bezpieczeństwo kierowcy.

 • aluminiowy bardzo gruby i solidny panel wypełniony pianką poliuretanową,
 • stosowany w nowo wznoszonych budynkach lub już istniejących,
 • oszczędność miejsca,
 • nie ogranicza widoczności,
 • dobra izolacja cieplna i akustyczna,
 • napęd elektryczny,
 • dodatkowo można wyposażyć w zestaw fotokomórek,
 • możliwość montażu z profilem przeszklonym,
 • bogata kolorystyka.
BRAMY SEGMENTOWE

Wyjątkowy system pod względem technologii oraz estetyki, spełnia wszystkie oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Bramy segmentowe otwierają się pionowo do góry w kierunku sufitu co umożliwia użytkowanie całej powierzchni w garażu i przed garażem.

 • stosowane w nowo wznoszonych budynkach lub już istniejących,
 • panel wypełniony pianką poliuretanową,
 • oszczędność miejsca,
 • dobra izolacja cieplna i akustyczna,
 • nie ogranicza widoczności,
 • napęd ręczny lub elektryczny,
 • bardzo bogata kolorystyka.
BRAMY PRZEMYSŁOWE

Idealny system dla magazynów, hal produkcyjnych, warsztatów samochodowych, stacji diagnostycznych, myjni samochodowych. Cechuje je funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz komfort. Do bram przemysłowych dedykowany jest szeroki zakres opcji dodatkowych do zrealizowania każdego indywidualnego projektu inwestora.

 • dobra izolacja cieplna i termiczna,
 • sekcja wypełniona pianką poliuretanową,
 • ścianki sekcji wykonane z blach stalowych ocynkowanych ogniowo i lakierowane,
 • konstrukcja nośna stalowa i ocynkowana ogniowo,
 • montaż za otworem – nie ogranicza widoczności,
 • wiele rodzajów prowadzeń,
 • wyposażona w rygiel wewnętrzny oraz dwustronną rękojeść z tworzywa sztucznego,
 • zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyn i zerwaniem lin,
 • możliwość montażu z pasem przeszkolonym lub prawie całkowicie przeszklona,
 • napęd ręczny lub elektryczny,
 • bogata kolorystyka,
Zapraszamy do subskrypcji na naszym kanale YouTube

Bramy (przemysłowe / segmentowe/ rolowane)

Brama to bardzo ważny element budynku. Nie tylko spełnia funkcję zamknięcia pomieszczenia, ale też zapewnia bezpieczeństwo. Dlatego właśnie musi być solidna i bezpieczna. Jej wygląd powinien zostać dopasowany do elewacji budynku. Dobrze dobrana, może być ozdobą i harmonijnym uzupełnieniem bryły domu.

Bramy garażowe rolowane

Bramy rolowane często stanowią zamknięcie garażu, połączonego z domem mieszkalnym. Pełnią więc funkcję zabezpieczenia wejścia na teren budynku i muszą i chronić nie tylko pojazd, ale też nasze mienie i nas samych przed włamaniem. W przypadku małego podwórza niezmiernie istotne jest, by brama garażowa łatwo się otwierała i nie zajmowała dużej przestrzeni. Te warunki spełniają bramy garażowe rolowane. Ten rodzaj zamknięcia garażu znakomicie oszczędza miejsce. Działanie w pozycji pionowej poprawia komfort i bezpieczeństwo kierowcy, gdyż nie ogranicza widoczności tak jak klasyczna brama skrzydłowa. Taki system montażu sprawdza się również w wolnostojących garażach, gdzie przechowuje się małe auta oraz wszędzie tam, gdzie chcemy użytkować całą powierzchnię garażu i teren przed nim. Kurtyna bramy zwija się do skrzynki znajdującej się nad otworem wjazdowym. Nie zajmuje więc miejsca pod stropem garażu. Technologia i estetyka bramy zaspokoi oczekiwania każdego klienta. Solidny, gruby panel wykonany jest z aluminium wypełnionego pianką poliuretanową. Świetnie izoluje cieplnie i akustycznie. Panel podnoszony jest za pomocą napędu elektrycznego, który zapewnia spokojną, równomierną pracę. Bogata gama kolorystyczna pozwala dobrać bramę do każdego budynku. Na życzenie klienta możliwy jest również montaż przeszklonym panelem. W celu zwiększenia bezpieczeństwa istnieje możliwość wyposażenia w zestaw fotokomórek. Bramy rolowane to duży komfort użytkowania. Są nie tylko funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, ale też estetycznie wykonane, co znacząco podnosi walory budynku.

Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe zbudowane są z paneli połączonych ze sobą zawiasami, które w czasie pracy przesuwają się ku górze po prowadnicach. Po otwarciu bramy kurtyna złożona jest pod stropem. Podobnie jak brama rolowana, nie ogranicza pola widzenia kierowcy i nie zajmuje miejsca. Jest to zatem niezmiernie wygodne i praktyczne rozwiązanie, pozwalające na maksymalne wykorzystanie powierzchni garażu i terenu przed nim. Panel kurtyny wypełniony jest pianką poliuretanową, dlatego dobrze izoluje termicznie i akustycznie. Produkty można dopasować do różnego rodzaju garaży o różnej szerokości wjazdu. Możliwe jest wykonanie bramy na podwójny wjazd. Nasi klienci mają do wyboru napęd ręczny lub elektryczny. Wysoka jakość, bogata kolorystyka i zastosowana technologia sprawiają, że bramy garażowe segmentowe cieszą się ogromną popularnością. Solidna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i bezproblemowość działania. Praca kurtyny jest cicha i płynna, a do otwierania nie potrzeba użycia siły. Wysoka jakość materiałów gwarantuje komfort i długie, bezawaryjne działanie.

Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zamknięcie budynku wymaga dużej powierzchni kurtyny. Idealnie więc sprawdzą się w firmach, halach, magazynach, myjniach samochodowych, czy warsztatach. Są niezwykle funkcjonalne, komfortowe i bezpieczne. Każda sekcja wykonana jest ze stalowych ocynkowanych i lakierowanych blach oraz wypełniona pianką poliuretanową. Konstrukcja nośna również wykonana jest ze stali ocynkowanej ogniowo. Klient ma do wyboru wiele rodzajów prowadzeń. Opcjonalnie może też zdecydować, jaki napęd ma być zastosowany w wybranym modelu: w zależności od preferencji może on być ręczny lub elektryczny. Brama dobrze izoluje termicznie i akustycznie. Jest wyposażona w rygiel wewnętrzny i dwustronną rękojeść. Montaż za otworem sprawia, że nie ogranicza ona widoczności. Na życzenie istnieje możliwość montażu przeszklonego pasa lub całej kurtyny. Każda brama przemysłowa posiada zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyn i zerwaniem lin. Daje to gwarancję bezpieczeństwa przy dużych i ciężkich przesłonach. Konstrukcja jest tak wykonana, by unieść i utrzymać nawet największą kurtynę. To połączenie solidności z komfortem użytkowania. Bogata kolorystyka umożliwia dobór odpowiedniego modelu do elewacji i stylu budynku. Jest to niezastąpione rozwiązanie w różnego rodzaju działalnościach gospodarczych.

Wybór bramy w znacznym stopniu determinuje wielkość potrzebnej przesłony. W przypadku dużych budynków przemysłowych oraz wszędzie tam, gdzie wjeżdżają duże pojazdy, brama przemysłowa jest jedynym rozwiązaniem. Jest to model segmentowy o dużym rozmiarze. Tę samą technologię można stosować również w mniejszych budynkach o nietypowych otworach. W klasycznych garażach, zarówno stanowiących całość z budynkami mieszkalnymi, jak i wolnostojących, idealnie sprawdzają się bramy rolowane. Nie zajmują miejsca, są funkcjonalne i zapewniają bezpieczeństwo. Najważniejsze jest to, by produkt, bez względu na technologię, był wykonany z najwyższej jakości materiałów, trwały, bezpieczny i mocny. Tak, by działał bez zarzutu i estetyką komponował się z budynkiem.