MARKIZY
MARKIZY W KASECIE

Markizy są funkcjonalnym, a zarazem nowoczesnym systemem stosowanym zarówno w mieszkaniach, jak i domach szczególnie nasłonecznionych. Pełna kaseta o awangardowych kształtach nadaje markizie nowoczesny i elegancki wygląd równocześnie osłaniając tkaninę i ramiona przed czynnikami atmosferycznymi. Aby dodatkowo zwiększyć ochronę tkaniny wewnątrz kasety zastosowano uszczelki zabezpieczające. Doskonale nadaje się do zacieniania zarówno większych, jak i mniejszych tarasów.

 • Lekka, stabilna i solidna konstrukcja,
 • mocowanie na balkonie lub tarasie za pomocą uchwytów do ściany, stropu czy krokwi dachowych,
 • kasetę zamyka ruchoma belka przednia,
 • po złożeniu zarówno tkanina jak i ramiona są chronione przed wpływem czynników atmosferycznych i zabrudzeniem,
 • można wyposażyć w czujnik wiatrowy, słoneczno-wiatrowy lub wstrząsowy 3D,
 • sterowanie ręczne lub elektryczne – TORRO, SOMFY,
 • szeroki wybór materiału, koloru konstrukcji, rodzaju falban, długości mechanizmu korbowego,
 • możliwość wyposażenia w oświetlenie LED,
 • możliwość wyposażenia w podpory.
MARKIZY W PÓŁKASECIE

Markizy w systemie półkasetowym to wykorzystanie zalet markizy tarasowej z dodatkowym daszkiem, który chroni poszycie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Doskonale nadaje się do zacieniania zarówno większych, jak i mniejszych tarasów.

 • Lekka, stabilna i solidna konstrukcja,
 • mocowanie na balkonie lub tarasie za pomocą uchwytów do ściany, stropu czy krokwi dachowych,
 • kasetę zamyka ruchoma belka przednia,
 • po złożeniu tkanina jest chroniona przed wpływem czynników atmosferycznych i zabrudzeniem,
 • można wyposażyć w czujnik wiatrowy, słoneczno-wiatrowy lub wstrząsowy 3D,
 • sterowanie ręczne lub elektryczne – TORRO, SOMFY,
 • szeroki wybór materiału, koloru konstrukcji, rodzaju falban, długości mechanizmu korbowego
 • możliwość wyposażenia w oświetlenie LED,
 • możliwość wyposażenia w podpory,
MARKIZY BEZ KASETY

Bezkasetowe markizy balkonowe oraz tarasowe to idealny system dla domu lub mieszkania, szczególnie nasłonecznionego. Estetyczny wygląd w połączeniu z kolorowymi materiałami zdobi elewację oraz taras. Bardzo pomocne w utrzymaniu optymalnej temperatury w mieszkaniu w okresie upałów.

 • Lekka, stabilna i trwała konstrukcja,
 • mocowanie na balkonie lub tarasie za pomocą uchwytów do ściany, stropu czy krokwi dachowych,
 • materiał odporny na warunki atmosferyczne,
 • możliwość wyboru rodzaju falban,
 • można wyposażyć w czujnik wiatrowy, słoneczno-wiatrowy lub wstrząsowy 3D,
 • sterowanie ręczne lub elektryczne – TORRO, SOMFY,
 • szeroki wybór materiału, koloru konstrukcji, rodzaju falban, długości mechanizmu korbowego
 • możliwość wyposażenia w oświetlenie LED,
 • możliwość wyposażenia w podpory.
AUTOMATYKA
SILNIKI MARKI SOMFY

Somfy to światowy lider w produkcji rozwiązań do domów inteligentnych, automatyki oraz napędów do rolet, żaluzji, markiz czy bram. Założona w 1960 roku w Clues we Francji marka, oferuje swoje produkty w ponad 60 krajach. Produkty są testowane i sprawdzane według najbardziej wymagających kryteriów, aby zagwarantować jakość, osiągi i trwałość. Producent stawia na rozwój i innowacje, aby nasz dom był jeszcze bardziej komfortowy, bezpieczny i nowoczesny.

Gwarancja: 5 lat.

AKCESORIA MARKI TORRO

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie automatyzacji życia codziennego, w 2013 roku na rynku pojawiła się marka Torro. Wysokiej jakości napędy do m.in. do przesłon okiennych. spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i stały się ważnym punktem do poszerzenia oferty. Produkty dostępne w ofercie, charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami, unikalnym stylem oraz atrakcyjną ceną.

Gwarancja: 5 lat.

Zapraszamy do subskrypcji na naszym kanale YouTube

Markizy

(w kasecie / półkasecie / bez kasety)

W sezonie letnim markizy urzekają swoimi wzorzystymi konstrukcjami. Zdobią nie tylko sklepiki, restauracje, czy firmy, ale też prywatne balkony oraz tarasy. Na trwałe wpisały się w miejski krajobraz, jako piękna i praktyczna ozdoba. Kojarzą się z wakacjami i odpoczynkiem. Do wyboru mamy trzy rodzaje markiz: w kasecie, półkasecie i bez kasety. Każdy z nich skutecznie osłania przed słońcem. Który model spełni nasze oczekiwania?

Markizy bez kasety

Najczęściej spotykane są na balkonach i tarasach prywatnych domów. Stanowią idealny system osłony przed słońcem. Pomagają utrzymać temperaturę w mieszkaniu w czasie upałów. Mocuje się je za pomocą uchwytów do ściany, czy krokwi dachowych. Mają lekką i stabilną konstrukcję. Rura, na którą zwija się materiał, jest całkowicie odsłonięta. Materiał cechuje odporność na warunki atmosferyczne, takie jak słońce, czy promienie UV, a także na uszkodzenia. Markizy balkonowe z falbaną można wyposażyć w czujnik, do wyboru: wiatrowy, słoneczno-wiatrowy lub wstrząsowy 3D. Sterowanie może być ręczne lub elektryczne, w zależności od wymagań klienta. Markizy, dzięki szerokiej gamie kolorów, w jakich występują, ozdobią każdy balkon, czy taras. Jako element kontrastowy, wkomponowują się w stylistykę elewacji. To połączenie osłony z designem. Są idealnym rozwiązaniem na małe powierzchnie, takie jak balkon. Dzięki nim można zapewnić sobie klimat wakacji na własnym tarasie.

Markizy w kasecie i półkasecie

Tego rodzaju osłony sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczna jest maksymalna osłona, przy równoczesnym, nowoczesnym, modnym wyglądzie. Markizy zewnętrzne w kasecie różnią się od poprzednich tym, że po ich zwinięciu materiał pozostaje ukryty w kasecie, którą zamyka ruchoma belka przednia. Dzięki temu tkanina jest chroniona, gdy nie korzystamy z markizy. Półkaseta natomiast umożliwia jedynie częściowe schowanie w kasecie, która nie zostaje zamknięta. Od dołu widoczne są ramiona i konstrukcja. Markizy mają lekką, lecz stabilną konstrukcję. Mocuje się je do ściany, stropu lub krokwi dachu. Ten rodzaj również można wyposażyć w czujnik wiatrowy, słoneczno-wiatrowy lub wstrząsowy 3D. Steruje się nimi elektrycznie lub ręcznie. Markizy w kasecie idealnie osłaniają większe powierzchnie. Kaseta może ponadto stanowić elegancki dodatek dekoracyjny.

Jaką markizę wybrać?

Jeżeli zamierzamy zamontować markizę pod zadaszeniem, odpowiedni będzie model bez kasety. Nie zapominajmy o tym, że nawet doskonały, odporny na warunki atmosferyczne materiał, nieustannie narażony na słońce, deszcz, śnieg, czy mróz, kiedyś straci na jakości i trwałości. Chcąc wydłużyć żywot markizy bez kasety, wskazane byłoby jej demontowanie na zimę. Wydłuży to znacznie jej przydatność. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem są markizy tarasowe w kasecie lub półkasecie, które chronią tkaninę po sezonie. Jeżeli szukamy tańszych rozwiązań, z pewnością wygra markiza bez kasety, która jest tańsza od pozostałych produktów. Wszystkie wykonuje się z najwyższej jakości materiałów. Każdy typ doskonale zacienia, chroni przed promieniami słonecznymi, a ponadto osłania od deszczu. I jest piękny. Największą popularnością ciągle cieszą się markizy jednokolorowe lub dwukolorowe, w pasy. Najważniejsze, by kolorystyka, była dostosowana do budynku i z nim korelowała. Jeżeli markiza związana jest z działalnością gospodarczą, powinna być kontrastowa, przyciągająca spojrzenia, ale zarazem odpowiednia do profilu działalności.

Gdzie zamontować markizy?

Markizy doskonale wkomponowują się w domowo-tarasową przestrzeń i mogą być jej stałym elementem. Wszystkie łatwo się rozkładają, a ich montaż nie jest skomplikowany. Są estetyczne i wprowadzają relaksacyjny klimat. Nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużym uznaniem wśród restauratorów. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić ogródki restauracyjne bez markiz. Na taras można je zamawiać w dowolnych wymiarach, warto jednak wiedzieć, że nie powinno się osłaniać całej przestrzeni. Warto zostawić sobie strefę, w której można będzie się opalać, czy cieszyć pełnym słońcem. Osłonić należy jedynie strefę przeznaczoną do odpoczynku, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Żeby podjąć właściwą decyzję, należy najpierw obserwować stopnień nasłonecznienia danego miejsca. Można też skorzystać z porady technicznej, a także pomiarów. Dzięki temu uzyska się optymalnie dopasowaną szerokość markizy. W przypadku większych modeli wskazane jest powierzenie ich instalacji specjalistom. Zwłaszcza jeśli produkt ma osłaniać miejsca takie jak taras restauracyjny. Duże rozmiary cechuje wyższa waga, dlatego mocowanie lepiej jest powierzyć w tym przypadku specjaliście. Małe osłony można montować samemu, gdyż są lekkie.

Markizy, pojawiające się przed restauracjami, czy sklepikami wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, dodają uroku każdemu miejscu. Ozdabiają i ożywiają je, przyciągają wzrok przechodniów. To świetny sposób na zachęcenie potencjalnych klientów do wejścia. Markizy na taras, czy balkon, stwarzają nam prywatną strefę relaksu i odpoczynku. Za umiarkowaną cenę otrzymuje się dekoracyjną przesłonę, którą można cieszyć się od wiosny, aż do jesieni, przez wiele lat.