Szczelne zakrycie dzięki zastosowaniu kasety oraz szerokich prowadnic bocznych, trwałość dzięki wykonaniu z aluminium, elegancja dzięki materiałom z najwyższej jakości.

  • pasuje do każdego okna dachowego,
  • zabudowane w eleganckiej kasecie,
  • szczelnie zakrywające prowadnice boczne,
  • sprężyna naciągowa pozwala na zatrzymanie w dowolnym miejscu,
  • niezwykle szeroka gama materiałów.

Rolety do okna dachowego

W nowym budownictwie, z powodu poszukiwania indywidualnego stylu, coraz częściej stosuje okna dachowe, nie tylko jako sposób na doświetlenie poddaszy, ale także podkreślenie indywidualnego stylu. Ten rodzaj okien wymaga jednak odmiennego przesłaniania przed nadmiarem promieni słonecznych. Tradycyjne firanki i zasłonki nie spełnią tu swojej funkcji. Jedynym, skutecznym rozwiązaniem są rolety dachowe.

Konstrukcja i montaż rolet dachowych

Okna umieszczone w dachu nagrzewają się znacznie bardziej od tych, które ustawia się pionowo. Często wyposażone są w nietypowe klamki i mają specyficzną konstrukcję. Różny jest także kąt ich nachylenia. Dlatego wymagają specjalnych osłon. Klasyczna przesłona w formie firanki, czy rolety, zwisałaby swobodnie w dół, nie ograniczając światła. Musi także zostać zapewniony swobodny dostęp do klamki. Dlatego właśnie rolety dachowe wyposażone są w specjalny mechanizm sprężynowy, utrzymujący osłonę przy szybie i niepozwalający na jej odchylanie się. Sprężyna naciągowa pozwala na zatrzymanie przesłony w dowolnym miejscu. Mechanizm samoczynnie zwija materiał na rurze, nie pozwalając na fałdowanie tkaniny. Rolety DEKOLUX pozwalają na szczelne zakrycie powierzchni okna dzięki zastosowaniu kasety i szerokich prowadnic bocznych. Eliminuje to wszelkie prześwity boczne. Wszystkie elementy wykonane są z najwyższej, jakości materiałów i staranie wykończone. Elegancka kaseta zrobiona jest z aluminium. Rolety są tak zaprojektowane, by ich montaż był prosty i szybki. Pasują do każdego okna dachowego. Można je całkowicie zwinąć i schować w kasetach. Możliwy jest również wybór modelu plisowanego do okna dachowego.

Dlaczego warto zainwestować w rolety dachowe?

Rolety na okna dachowe zapewniają wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Wysoka jakość materiałów, z których je wykonano, sprawia, że są trwałe. Mogą być montowane w każdym pomieszczeniu, nawet w kuchni, czy łazience. Aluminium, pod wpływem pary wodnej nie odbarwia się, ani nie koroduje. Instalacja jest więc łatwa i nie wymaga zatrudnienia specjalisty. Z powodzeniem można ją wykonać samodzielnie. Rolety obsługuje się bez najmniejszego problemu, a ich działanie jest płynne. Osłony chronią przed nadmiarem światła, pozwalając na obniżenie temperatury w czasie upałów nawet o kilka stopni. Zimą zwiększają natomiast izolacyjność okna, pozwalając na oszczędności na ogrzewaniu. Ich cena jest niska, a szeroka gama kolorystyczna pozwala na dobór odpowiedniej rolety do każdego wnętrza. Pasują do wszystkich rodzajów okien: z PCV, drewna, czy aluminium. Po zainstalowaniu wyglądają jak integracyjna część okna.

Ochrona przed słońcem

To podstawowe zadanie każdej rolety. Okna dachowe nagrzewają się znacznie szybciej i mocniej od klasycznych. Przez to temperatura w pomieszczeniu położonym pod dachem może być o wiele wyższa niż w pozostałych częściach domu. Osłony mają zatem chronić przed nadmiernym nagrzewaniem lokalu. Ich kolejnym zadaniem jest rozpraszanie światła. Promienie słoneczne potrafią razić wzrok nawet zimą, dlatego przesłona ma zapobiegać przed ich przenikaniem do wnętrza budynku. Refleksy świetlne niejednokrotnie uniemożliwiają korzystanie z komputera, czy oglądanie telewizji. Dzięki rolecie jesteśmy przed nimi zabezpieczeni. Odpowiednio dobrany materiał może całkowicie zaciemniać pomieszczenie. Ma to ogromne znaczenie, gdy w nocy wpada przez okno blask pochodzący od latarni ulicznych, czy pobliskich domów. Prowadnice boczne nie pozwalają, by światło przesączało się bokami. Możemy sami decydować, jak wiele oświetlenia chcemy wpuścić do pokoju z zewnątrz. Nie zawsze okno dachowe znajduje się na takiej wysokości, by chronić przed wzrokiem ciekawskich. Przesłona zapewnia zachowanie prywatności. Zimą osłonięta nią szyba jest bardziej termoizolacyjna. Szacuje się, że roleta może uchronić straty ciepła nawet do 30%.

Jaka roleta dachowa?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model rolety, musimy dokładnie wymierzyć okna. Należy też zastanowić się, czy odpowiedni będzie gotowy model, czy lepiej zmówić robiony na wymiar. Szeroka gama materiałów pozwala na wybór przesłony, która zaspokoi potrzeby każdego klienta. Z łatwością można dobrać tkaninę pasującą do wnętrza i stylu urządzenia mieszkania. Różne wzory i kolory pozwolą na ozdobienie okna, bez względu na aranżację. Pięknie wykończone rolety mogą stanowić dekorację samą w sobie lub też wkomponowywać się w całość. Do firm, biur i instytucji właściwsze są stonowane kolory, podczas kiedy do mieszkań prywatnych odpowiednie będą żywe kolory w zależności od upodobań. Warto też przemyśleć rodzaj tkaniny, z którego ma być zrobiona kurtyna. Od niego zależy przepuszczalność świetlna i termoizolacyjna.

Rolety dachowe robione na wymiar to idealne rozwiązanie, pozwalające na decydowanie o stopniu naświetlenia pomieszczeń. Ich walory wizualne sprawiają, że mogą stanowić część aranżacji każdego pomieszczenia. Wysoka funkcjonalność poprawia komfort zarówno w dzień, jak i w nocy. Klient otrzymuje doskonały produkt dostosowany do swoich potrzeb, w niskiej cenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]