ROLETY W KASECIE
ROLETY SURMA STANDARD ALU

Roleta zabudowana w eleganckiej kasecie ALU, wyposażona w szczelnie zakrywające prowadnice zapewni przyjemne zaciemnienie i dyskrecję.

 • zabudowana w kasetę z solidnego Aluminium,
 • prowadnice płaskie PCV, przyklejane,
 • niewielkich rozmiarów i bardzo opływowa kaseta,
 • trwałe, solidne i nieżółknące PCV,
 • niezwykle szeroka gama materiałów.
ROLETY SURMA PRZESTRZENNA ALU

Zabudowa w trwałym aluminium, elegancja opływowa kaseta i prowadnice boczne gwarantują komfort i niezawodność użytkownika.

 • zabudowana w kasecie z aluminium,
 • prowadnice płaskie przyklejane aluminiowe lub PCV,
 • trwałe, solidne i nieżółknące PCV,
 • niezwykle szeroka gama materiałów.
ROLETY WOLNOWISZĄCE W KASECIE PLAZA

Roleta zabudowana w powiększoną kasetę i prowadnice przestrzenne.

 • zabudowana w aluminiowej kasecie o zwiększonej pojemności,
 • prowadnice przestrzenne, przyklejane,
 • możliwość wykonania dużych gabarytów,
 • trwałe, solidne i nieżółknące PCV,
 • niezwykle szeroka gama materiałów.

Rolety kasetowe / w kasecie

Rolety w kasecie to obecnie najpopularniejszy sposób na osłonę okna. Pozwalają na indywidualne dostosowanie poziomu nasłonecznienia pomieszczenia. Zapewniają ponadto nie tylko ochronę przed słońcem, ale także prywatność, a do tego są łatwe w montażu i użytkowaniu. Odpowiednio dobrany model z łatwością nada elegancji i stylu każdemu wnętrzu.

Montaż i użytkowanie rolety w kasecie

Roleta kasetowa różni się od tradycyjnych modeli tym, że jest zabudowana w kasecie aluminiowej lub wykonanej z PCV o opływowym kształcie i wyposażona w szczelnie zakrywające prowadnice, które mogą być płaskie lub przestrzenne. Prowadnice te, wykonane z PCV lub aluminium są przyklejane. Wszystkie elementy kasety wykonuje się z najwyższej jakości, nieżółknącego PCV i trwałego aluminium. System prowadnic utrzymuje materiał przy szybie, dlatego nawet przy uchylonym oknie tkanina nie powiewa i się nie przemieszcza. Mechanizm rolety wyposażony jest w uchylną głowicę i funkcję MultiStop. Wystarczy pociągnąć za samohamujący łańcuszek, by uzyskać zamierzoną wysokość rolety. Materiał zwijany jest do kasety, która chroni go przed uszkodzeniem i kurzem. Duży wybór tkanin – szeroka gama faktur i kolorów – pozwala na dostosowanie wyglądu rolety do wnętrza. Montaż może być inwazyjny i nieinwazyjny, przy czym zazwyczaj wykonuje się go bezpośrednio na ramie okiennej. Nieinwazyjny montaż zajmuje minutę i pozwala na zawieszenie na wszystkich rodzajach okien, inwazyjny natomiast wymaga uprzedniego wkręcenia kołków. Kaseta może mieć zwiększoną pojemność, w zależności od potrzeb klienta. Rolety wewnętrzne w kasecie mogą również być w formie: dzień/noc. Wtedy materiał osłonowy składa się z poziomych pasów dwóch różnych materiałów o różnej przepuszczalności światła. W dzień może służyć w charakterze ozdoby okna, zaś w nocy – jako szczelne zakrycie. Rolety w kasecie świetnie sprawdzają się również do okien dachowych, które szczelnie zakrywają dzięki zastosowaniu szerokich prowadnic bocznych.

Zalety rolet w kasecie

Rolety wewnętrzne w kasecie z prowadnicami to gwarancja szczelnego okrycia okna. Dobrze napięty materiał rolet daje pewność, że światło nie będzie wpadało bokami, a ponadto zapobiega refleksom. Dzięki temu pomieszczenia nie nagrzewają się nawet przy dużym nasłonecznieniu. Modele tego typu są wygodne w użyciu, gdyż nawet przy uchylonym oknie można bezproblemowo regulować ich wysokość. Działają płynnie i bezawaryjnie. Duże rozmiary kasety pozwalają na osłonięcie okien o większej powierzchni. Nieskomplikowana obsługa i prosty montaż to kolejne zalety tego produktu. Dużą rolę odgrywają także walory estetyczne. Wybór tkanin pozwala na dostosowanie rolety do własnych potrzeb i oczekiwań – nie tylko funkcjonalnych, ale też estetycznych. Rolety w kasecie pasują zarówno do wnętrz urządzonych klasycznie, jak i nowocześnie. Kaseta chroni materiał przed osadzaniem kurzu, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości, tkanina dłużej spełnia swoją funkcję i pozostaje ładna. Starannie wykonana roleta z powodzeniem może stanowić element dekoracyjny okna. Materiały są specjalnie zabezpieczone przed blaknięciem i rozciąganiem.

Gdzie najlepiej sprawdzają się rolety w kasecie?

Tego rodzaju rolety sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zainstalowano okna z zaokrąglonymi listwami i wywietrznikami. Idealnie osłonią nawet duże powierzchnie. Uchylne skrzydła również nie stanowią tutaj problemu. Rolety w kasecie z prowadnicami są idealnym rozwiązaniem także na strychach. Kąt nachylenia nie stanowi bowiem przeszkody w sprawnym działaniu. Solidne kasety utrzymają nawet duże rolety, dlatego świetnie nadają się na okna w przeszklonych budynkach. Idealnie sprawdzą się więc zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i biurowcach czy urzędach. Robione na wymiar, spełnią oczekiwania każdego klienta. Możliwość wyboru rodzaju kasety, a także materiału, pozwalając dostosować gotowy produkt do indywidualnych preferencji.

Jakie rolety w kasecie wybrać?

W przypadku rolety w kasecie cena jest wyższa od modeli klasycznych, jednak ich trwała budowa i pozostałe zalety sprawiają, że są warte uwagi. Sama kaseta stanowi element dekoracyjny okna i ukrywa mechanizm opuszczania rolety. Dla wielu osób ma to duże znaczenie. Materiał rolety jest chroniony przed kurzem i otarciami. Ma to wpływ na długie i prawidłowe spełnianie swojej funkcji, dlatego warto rozważyć zakup właśnie tego produktu. Jeżeli priorytetem jest trwałość, to należy przemyśleć zakup modelu w kasecie aluminiowej. Jest ona odpowiedniejsza również do pomieszczeń, w których gromadzi się duża ilość pary wodnej. PCV narażone na jej intensywne działanie może bowiem z czasem pożółknąć, dlatego do kuchni i łazienki lepiej sprawdzi się obudowa aluminiowa. Rolety w kasetach z PCV są tańsze, a przy tym nie ustępują estetyką czy elegancją aluminiowym i z powodzeniem mogą służyć przez wiele lat. Dlatego przed dokonaniem wyboru należy koniecznie określić, czy produkt będzie narażony na niesprzyjające warunki. Kolejnym czynnikiem, determinującym wybór są preferencje dotyczące stopnia zaciemnienia. Jeżeli roleta ma odcinać wnętrze od silnego nasłonecznienia, trzeba dobrać odpowiednią tkaninę o właściwym stopniu przepuszczania światła. Tylko staranne określenie potrzeb zapewni zadowolenie z wyglądu zakupionego produktu i jego funkcjonalności.