ROLETY WOLNOWISZĄCE
ROLETY WOLNOWISZĄCE STANDARD

Bardzo popularny system rolety montowanej nad oknem, do wnęki okiennej lub poza nią do ściany lub sufitu.

  • możliwość zakrycia bardzo dużych powierzchni,
  • montaż do wnęki okna lub poza nią,
  • możliwość wyposażenia w sterowanie elektryczne,
  • niezwykle szeroka gama materiałów.

Rolety wolnowiszące

Stając przed wyborem osłon okiennych, coraz częściej kupujemy rolety. Do nowoczesnych wnętrz pasują one lepiej od tradycyjnych firanek i zasłon. Oprócz funkcji dekoracyjnych mają wiele innych zalet. Jedną z nich jest niska cena. W zestawieniu z wysoką jakością i starannym wykończeniem nie dziwi ich popularność. Są bardzo przydatne zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i firmach czy biurach.

Rolety wewnętrzne wolnowiszące

Inaczej nazywane klasycznymi, cechują się łatwością montażu i obsługi. Jest to rozwiązanie, które zaspokoi oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów. Wyprodukowane z najlepszej jakości materiałów, o szerokiej gamie kolorystycznej, rolety wolnowiszące gwarantują niezawodność przez długi czas. Pasują nie tylko do nowoczesnych, ale też klasycznych wnętrz. Prosta forma i elegancja sprawiają, że są uniwersalne. Szeroki wybór pozwala na dopasowanie rodzaju rolety do każdego stylu. Jest to najprostszy sposób na osłonę okna, który montuje się nie na samym skrzydle okiennym, lecz poza nim. Dzieli się je na rolety klasyczne oraz w kasecie.

Montaż i działanie rolet wolnowiszących klasycznych

Rolety wolnowiszące wewnętrzne, w zależności od sposobu montażu, mogą być naścienne i sufitowe. Dają one możliwość mocowania nad oknem, do wnęki okiennej lub poza nią, a także do sufitu. Pozwalają zakryć dużą powierzchnię okna. Do ich umocowania wystarczą wkręty, co pozwala na szybkie i nieskomplikowane umieszczenie na miejscu. Świetnie sprawdzają się przy dużych, panoramicznych oknach, wnękach, przeszklonych ścianach i wszędzie tam, gdzie jest nadmierne nasłonecznienie. W zależności od potrzeb można dobrać materiał o odpowiedniej przepuszczalności światła. Rolety wyposażone są w mechanizm samoblokujący z funkcją multistop z łańcuszkiem operacyjnym. Uchylna głowica dostosowuje kąt odchylenia i zapewnia poprawne funkcjonowanie. Istnieje również możliwość wyposażenia w sterowanie elektryczne. Ustawienie wysokości rolety jest bardzo łatwe, dlatego montaż i obsługa nie wymagają umiejętności technicznych.

Zalety rolet wolnowiszących

Łatwość montażu i obsługi to bez wątpienia główne zalety tego rodzaju przesłon. Świetnie chronią wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. Rodzajem i grubością materiału możemy zagwarantować mocniejszą lub słabszą przepuszczalność świetlną. Rolety wolnowiszące blokują refleksy świetlne i odbicie promieni, co jest ważne, gdy korzysta się z monitorów, czy ekranów telewizyjnych. Pozwalają na odcięcie się od świata zewnętrznego i widoków, a także świateł za oknem. Dzięki temu nie przeszkadza nam uliczne światło, a ponadto jesteśmy ukryci przed ciekawskim wzrokiem osób z zewnątrz. Prostota rolet sprawia, że prezentują się one elegancko i mogą stanowić element wystroju pomieszczenia. Nowoczesny design sprawdza się w każdym wnętrzu.

Rolety wolnowiszące w kasecie

Ten rodzaj rolet zabudowany jest w aluminiowej kasecie i wyposażony w przestrzenne prowadnice, wykończone rurką ukrytą w tkaninie. Dzięki temu roleta jest odpowiednio naprężona i łatwiej się zwija. Rolety wolnowiszące w kasecie są bardzo trwałe i solidne. PCV jest odporne na żółknięcie. System umożliwia zakrycie nawet okna o dużych rozmiarach. Kaseta maskująca zabezpiecza roletę przed uszkodzeniem, a także osadzaniem kurzu. Idealnie chroni przed nasłonecznieniem i refleksami świetlnymi. Aluminiowa kaseta jest odporna na korozję, a wszystkie elementy tego systemu mają odpowiednią sztywność i wytrzymałość, dostosowaną do dużych powierzchni. Kasetę montuje się na specjalnych zaczepach, przykręconymi do ściany kołkami. Tego rodzaju rolety mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie do zakrycia są duże powierzchnie okien.

Rolety wolnowiszące na wymiar

Robione na wymiar rolety pozwalają nie tylko na dostosowanie wielkości do potrzeb, ale też określenie stopnia przepuszczalności światła. Świetnie spełnią swoje zadanie wszędzie tam, gdzie rozmiary gotowych rolet są niewystarczające. Rolety wolnowiszące na wymiar to najlepsze rozwiązanie dla dużych lub niewymiarowych okien. Mogą być wykorzystywane w charakterze ekranu projekcyjnego, zasłony wnęki, czy przesłony oddzielającej stanowiska komputerowe w firmach. Indywidualnie dopasowane do potrzeb, zadowolą każdego wymagającego klienta. Duży wybór materiałów i szeroka gama kolorów pozwalają ponadto na dopasowanie do wystroju każdego pomieszczenia. Klient, po określeniu swoich oczekiwań, otrzymuje idealnie zrobiony produkt, skrojony na miarę.

Rolety wolnowiszące sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie chcemy instalować rolety na skrzydle okiennym. Pozwalają na przesłonięcie nawet bardzo dużych powierzchni okien. Świetnie izolują od światła i ciekawskich spojrzeń zza okna. Dzięki nim możemy zachować prywatność i decydować, jak wiele światła zewnętrznego chcemy wpuścić do pomieszczenia. Stanowią też uzupełnienie wystroju wnętrz, nadając mu charakteru i elegancji. Są proste w montażu, łatwe w obsłudze i bardzo funkcjonalne. A do tego stanowią dużą konkurencję cenową dla tradycyjnych firan i zasłon. W przeciwieństwie do innych rolet mogą mieć różne zastosowanie – nie tylko w charakterze przesłony okna, lecz również jako zasłony wewnętrznej, czy ekranu.