ROLETY PLISOWANE
ŻALUZJE PLISOWANE ALTER

Awangardowe, nowoczesne, a przede wszystkim komfortowe rozwiązanie dla osłonięcia okien! Zachwycają estetyką oraz funkcjonalnością! Możliwość dopasowania do okien dachowych, trójkątnych, trapezowych. Żaluzja układająca się w harmonijkę tworzy niepowtarzalny wygląd przesłony okiennej. Po zastosowaniu dodatkowego materiału ze specjalną powłoką odbijającą światło, obniżymy temperaturę w pomieszczeniu.

Zalety:

 • Dwa stylowe uchwyty, dostępne w różnych kolorach, wykonane z tworzywa odpornego na ścieranie,
 • Możliwość zastosowania specjalnego profilu COMFORT, który dedykowany jest w szczególności do płytkich oraz nietypowych listew przyszybowych.
 • Oferowana paleta oklein drewnopodobnych oraz malowanie na wybrany kolor RAL, daje naszym klientom nieograniczone możliwości aranżacyjne.
 • Aluminiowe profile, które dzięki swej konstrukcji zapewniają sztywność i stabilność plisy, niezależnie od jej rozmiaru,
 • System zatrzasków montażowych żaluzji ALTER, to łatwy, uniwersalny, a przede wszystkim szybki montaż w oknie,
 • Zatrzask montażowy regulowany z niemal płynną regulacją kąta nachylenia sprawia, że montaż w trudno dostępnych miejscach nie będzie już problemem,
 • zaczepy bezinwazyjne – zaprojektowane z myślą o szybkim i łatwym montażu bez użycia wkrętów. Pozwalają na wielokrotne zdejmowanie plisy np. w celu umycia,
 • Żyłki prowadzone przy krawędzi tkaniny doskonale stabilizują tkaninę oraz ułatwiają obsługę Plis,
 • Prowadnice żaluzji plisowanej ALTER – stylowe wykończenie linii okna. Podtrzymuje tkaninę, zabezpieczając jednocześnie krawędzie przed przenikaniem promieni słonecznych,
 • Specjalnie zaprojektowane uchwyty sznurka, z możliwością regulacji siły naciągu.
  Listwa maskująca, poprowadzona przy górnej krawędzi profilu, zabezpiecza go przed zbieraniem się zanieczyszczeń.
Zapraszamy do subskrypcji na naszym kanale YouTube

Rolety i żaluzje plisowane

Rolety i żaluzje plisowane to nowoczesny system osłony, cieszący się dużym powodzeniem wśród klientów, szukających niestandardowych rozwiązań. Ich konstrukcja pozwala na swobodne otwieranie okna. Zamontowane bezpośrednio przy tafli szyby umożliwiają zasłanianie z góry lub dołu, przy jednoczesnym zatrzymaniu dokładnie w miejscu, w którym chcemy. To nowość, dająca możliwość przesłony wszędzie tam, gdzie dotąd było to niemożliwe, ze względu na kształt, czy rozmiar okna.

Działanie i montaż

Od klasycznych rolet modele plisowane odróżnia przede wszystkim sprasowany w harmonijkę materiał. Nie jest to jednak jedyna różnica. Można je bowiem regulować zarówno z góry, jak i z dołu. Jest to bardzo przydatne, gdy chcemy odgrodzić się od wzroku zaglądających w okna osób – wystarczy wtedy ustawić plisy na dole okna, co daje nam możliwość zachowania prywatności bez konieczności szczelnego osłaniania całego okna. Gdy z kolei chcemy uciec przed promieniami słonecznymi, możemy przesunąć plisy w górę. Ten system pozwala przesłonić dowolny fragment okna. Oczywiście produkt ten umożliwia zasłonięcie również całego skrzydła. Rolety plisy montuje się łatwo. Wystarczy stosowanie się do instrukcji. Estetyczne profile zapewniają sztywność konstrukcji i utrzymanie materiału na miejscu. Dystans wyznacza odstęp od szyby, co zapewnia bezproblemowe przesuwanie plisy. Profil ukryty jest pod listwą maskującą. Naciąg sznurka jest regulowany i wyposażony w mechanizm samohamujący. Wszystkie elementy systemu wykonane są z najwyższej jakości materiałów i starannie wykończone. Rolety harmonijkowe sprawdzą się nie tylko na klasycznych oknach, ale też wszędzie tam, gdzie potrzebne są nietypowe rozwiązania. Gdy okno jest wąskie, okrągłe, łukowe, czy trapezowe jest to praktycznie jedyny, skuteczny sposób na osłonę. Modele te są odpowiednie również do okien dachowych.

Zalety plis

Niewątpliwą zaletą jest w tym przypadku duża funkcjonalność plis. Świetnie chronią one przed światłem słonecznym, bardzo skutecznie odcinając dopływ naświetlenia z zewnątrz. Pozwalają na samodzielne decydowanie, ile światła chcemy wpuścić do wnętrza. Wraz ze zmianą położenia słońca i kąta padania jego promieni mamy możliwość przesuwania plisy. Jako jedyne rolety, umożliwiają odsłonięcie okna od góry. Nocą można przesłonić całe okno. Produkt działa płynnie i pasuje do każdego rodzaju okien. Materiał nie ogranicza możliwości otwierania okna, gdyż mieści się w przestrzeni wyznaczonej listwami przyszybowymi. Po złożeniu rolety zajmują bardzo mało miejsca. Są łatwe w montażu i demontażu, co z kolei bardzo ułatwia mycie okien. Same plisy również łatwo jest utrzymać w czystości. Żaluzje plisowane to często jedyne, skuteczne rozwiązanie na osłonę okna. Idealnie chronią przed wzrokiem niepożądanych osób, zapewniając prywatność. Kolejną zaletą jest estetyka i efekt wizualny. Dzięki tego rodzaju roletom możemy nadać wnętrzu charakteru i oryginalnego wyglądu: dekoracje okienne, dzięki swojej harmonijkowej budowie, są bardzo atrakcyjne i często kupowane do sypialni, łazienki i kuchni. Świetnie też sprawdzają się na oknach dachowych, dzięki możliwości pracy bez względu na kąt nachylenia. Jest to połączenie funkcjonalności z nowoczesnym designem i elegancją. Cena jest umiarkowana, biorąc pod uwagę ogrom zalet. Żaluzje plisowane umożliwiają zastosowanie kreatywnych rozwiązań w pomieszczeniach. Warto wiedzieć, że możliwe jest zainstalowanie dwóch różnych systemów na jednym oknie, co jest wygodnym rozwiązaniem przy dużych oknach. Efekt takiej instalacji z pewnością byłby nietuzinkowy.

Dla kogo żaluzje plisy?

Żaluzje plisy będą odpowiednie dla każdego okna, bez względu na to, czy znajduje się ono w domu prywatnym, czy firmie lub instytucji. System ten pozwala w elegancki sposób zapewnić dyskrecję i osłonę przed światłem słonecznym. Dobierając odpowiednią tkaninę, jej fakturę i kolor, z łatwością dostosuje się taką przesłonę do każdego wnętrza. Może ona nadawać przytulności lub mieć wygląd stonowany, odpowiedni do zamontowania w instytucji. Ciekawie dobrany materiał jest świetną alternatywą dla nudnych firanek. Możliwość odsłaniania różnych części okna daje ponadto ciekawe efekty wizualne. Bez względu na kształt okna model świetnie spełni swoją funkcję. Duże możliwości stwarzają plisy na wymiar. Dzięki temu klient otrzymuje żaluzję spełniającą jego wszystkie potrzeby. Wielkość okna, które ma być zdobione plisowaną żaluzją, nie jest już przeszkodą, podobnie jak jego kształt. Wcześniej niemożliwe do przesłonięcia szyby, teraz można wygodnie zasłonić harmonijką. Nagrzewające się silnie pomieszczenia tuż pod dachem również pozostają w ten sposób chronione przed przegrzewaniem. Wybór materiałów o różnych kolorach, fakturach i przepuszczalności światła jest ogromny, dlatego każdy z łatwością znajdzie odpowiedni dla siebie model. Odpowiednio dobrana żaluzja stanie się ważną częścią wystroju mieszkania, a właściwa przepuszczalność świetlna zapewni komfort potrzebny do oglądania telewizji, skutecznie likwidując odbicia świetlne na monitorach. Produkt zapewni ponadto skuteczne zachowanie prywatności, bez konieczności zasłaniania całego okna. W budynkach firmowych, czy instytucjach podniesie komfort pracy, doda elegancji i dyskrecji. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zdecydowanie warto wziąć pod uwagę ten właśnie system osłony okien.