ROLETY ZEWNĘTRZNE ALUMINIOWE
SYSTEM ADAPTACYJNY - NATYNKOWY

Rolety zewnętrzne wykonane w systemie adaptacyjnym, przeznaczone są do stosowania w już istniejących budynkach. Montowane metodą natynkową na ścianie lub oknie, pełnią funkcje izolatora ciepła oraz dźwięku. W upalne dni zmniejszają nagrzewanie się pomieszczeń. Z kolei w chłodne zapewniają dobrą izolację termiczną. W zależności od wyboru klienta, sterowanie może odbywać się ręcznie, bądź automatycznie po zastosowaniu systemu sterującego wraz z napędem elektrycznym. Wykonane z komponentów dostarczonych przez największego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet – firmę ALUPROF, gwarantują wysoką jakość oraz trwałość produktu. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej, dopasują się do wyglądu każdego budynku.

 • stosowanie w istniejących budynkach (natynkowe),
 • aluminiowy panel wypełniony pianką poliuretanową,
 • skrzynka mocowana do ściany nad oknem lub do wnęki okiennej,
 • niezwykle szeroka gama kolorów,
 • napęd ręczny lub elektryczny,
 • wykorzystywana do okien i drzwi, umożliwia stosowania jako wejście do sklepów, stoisk itp.,
 • różne rodzaje skrzynek: kwadratowa, półowalna, owalna,
 • wykonana również w systemie antywłamaniowym z pancerzem ekstrudowanym (PE41).
SYSTEM INTEGRO - PODTYNKOWY

Wykonane w systemie podtynkowym INTEGRO rolety zewnętrzne, przeznaczone są do stosowania w nowo wznoszonych budynkach lub po dokonaniu zmian w obrębie nadproża w już istniejących. Dzięki swojemu położeniu, skrzynka rolety po otynkowaniu jest zupełnie niewidoczna. W zależności od wyboru klienta, sterowanie może odbywać się ręcznie, bądź automatycznie po zastosowaniu systemu sterującego wraz z napędem elektrycznym. Pełnią także funkcje izolatora ciepła oraz dźwięku. W upalne dni zmniejszają nagrzewanie się pomieszczeń. Z kolei w chłodne zapewniają dobrą izolację termiczną. Wykonane z komponentów dostarczonych przez największego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet – firmę ALUPROF, gwarantują wysoką jakość oraz trwałość produktu. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej, dopasują się do wyglądu każdego budynku.

 • aluminiowy panel wypełniony pianką poliuretanową,
 • system stosowany w nowo wznoszonych budynkach lub w już istniejących (po dokonaniu zmian w obrębie nadproża),
 • wykorzystywane do okien i drzwi,
 • skrzynka mocowana do nadproża, po otynkowaniu jest niewidoczna,
 • niezwykle szeroka gama kolorów,
 • napęd ręczny lub elektryczny,
 • wykonana również w systemie antywłamaniowym z pancerzem ekstrudowanym (PE41).
SYSTEM NADSTAWNY OPOTERM oraz SKB

Rolety zewnętrzne w systemie nastawnym Opoterm oraz SKB, są najbardziej rozbudowanym produktem dostępnym w ofercie. W porównaniu do pozostałych wariantów, skrzynki PCV zostały dodatkowo docieplone, zwiększając w ten sposób izolacje termiczną. Całość zostaje osadzona na ramie okiennej, za pomocą odpowiedniego profilu adaptacyjnego. Ponadto kolejną istotną cechą, jest możliwość zastosowania równolegle z profilem rolety zewnętrznej moskitiery rolowanej.

 • przeznaczone do montowania w nowo wznoszonych budynkach lub podczas modernizacji już istniejących,
 • panel aluminiowy wypełniony pianką poliuretanową,
 • skrzynki PCV dodatkowo docieplone, zwiększając tym samym izolację termiczną,
 • system rolet nadstawnych wyróżnia bezpośrednie osadzenie skrzynki rolety na ramie okiennej za pomocą odpowiedniego profilu adaptacyjnego,
 • sterowanie ręczne lub elektryczne,
 • możliwość zastosowania równolegle z profilem rolety zewnętrznej, moskitiery rolowanej,
 • szeroka gamma kolorystyczna pozwala dopasować rolety do elewacji budynku i okien.
AUTOMATYKA

Sterowanie elektryczne z uwagi na swoją przystępność cenową, jest rozwiązaniem znacznie praktyczniejszym od swojego klasycznego odpowiednika. Silnik elektryczny zapewnia pełną wygodę obsługi, dzięki opuszczaniu oraz podnoszeniu pancerza rolety zewnętrznej. Do dyspozycji klienta przygotowano:

 • Sterowanie indywidualne – z wybranego miejsca obsługa jednej rolety.
 • Sterowanie centralne – z wybranego miejsca możliwość zarządzania wszystkimi roletami.

Ponadto przy zastosowaniu specjalnego modułu, możemy skorzystać z funkcji, która przy użyciu specjalnego zegara, automatycznie o wybranej porze, podniesie bądź opuści pancerz rolety zewnętrznej.

Producent przewidział także kilka rozwiązań sterowania przewodowego lub radiowego:

 • Sterowanie przewodowe – wraz otwartością w kombinacji konfiguracji, pozwala na wygodną obsługę przy użyciu przełącznika klawiszowego, obrotowego lub kluczowego.
 • Sterowanie radiowe (bezprzewodowe) – metoda w pełni bezinwazyjna nie wymagająca dodatkowego okablowania, ingerencji w konstrukcje budynku. Do zastosowania w dowolnym miejscu wybranym przez użytkownika. Sygnał zostanie przesłany do siłownika przy zastosowaniu pilota lub nadajnika naściennego.
 • Sterowanie inteligentne – obsługa rolety zewnętrznej, może być niezwykle prosta i komfortowa. Przy zastosowaniu nowoczesnej centrali Cosmo GTW/ Tahoma możemy w łatwy sposób zarządzać systemem rolet o każdej porze dnia przy użyciu takich urządzeń jak: Komputer, Smartfon lub Tablet (iOS, Android).

W zależności od potrzeb użytkowników, sterowanie roletami zewnętrznymi może odbywać się:

 • Przy pomocy nadajnika naściennego lub pilota.
 • Bezprzewodowo przy użyciu komputera, tabletu lub smartfonu.

Specjalny mechanizm w przypadku braku zasilania, pozwala na opuszczenie lub podniesienie rolety podczas braku zasilania.

SILNIKI MARKI ALUPROF

Wykonane są z komponentów dostarczonych przez największego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet. Zapewnia to wysoką jakość i trwałość oferowanych wyrobów. Silniki są niezwykle proste w montażu. Posiadają mechaniczne wyłączniki krańcowe.

Produkcja: Silniki: Chiny, Komponenty: Polska. Gwarancja 2 lata

silnik_aluprof
SILNIKI MARKI MOBILUS

To linia produktów przeznaczonych do pracy z roletami, markizami i bramami rolowanymi. Wykorzystanie komponentów najwyższej jakości oraz najnowszych technologii sprawia, że te siłowniki są ciche, szybkie, niezawodne i nie wymagają obsługi serwisowej. Nowoczesny i dopracowany system uchwytów szybko złącznych oraz precyzyjna regulacja wyłączników krańcowych powodują, że montaż i obsługa siłowników MOBILUS MOTOR jest niezwykle prosta i wygodna.

Produkcja: Polska, Gwarancja: 5 lat

silnik_mobilus
SILNIKI MARKI SOMFY

Somfy to światowy lider w produkcji rozwiązań do domów inteligentnych, automatyki oraz napędów do rolet, żaluzji, markiz czy bram. Założona w 1960 roku w Clues we Francji marka, oferuje swoje produkty w ponad 60 krajach. Produkty są testowane i sprawdzane według najbardziej wymagających kryteriów, aby zagwarantować jakość, osiągi i trwałość. Producent stawia na rozwój i innowacje, aby nasz dom był jeszcze bardziej komfortowy, bezpieczny i nowoczesny.

Produkcja: Francja, Gwarancja: 5 lat.

silnik_somfy
Zapraszamy do subskrypcji na naszym kanale YouTube

Rolety zewnętrzne (podtynkowe / natynkowe)

Budując dom, czy remontując budynek już istniejący, warto pomyśleć o zwiększeniu jego bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Rolety zewnętrzne są odpowiednie do tego celu. Bez względu na to, czy mają chronić dom rodzinny, sklep, wejście do garażu, czy magazynu, sprawdzą się znakomicie. Rolety naokienne i elewacyjne zewnętrzne oferowane są w trzech różnych wariantach, dlatego każdy klient z pewnością znajdzie system odpowiedni do swoich potrzeb.

System adaptacyjny

Ten rodzaj rolet zewnętrznych instaluje się natynkowo w już istniejących budynkach. Wykorzystuje się go do okien i drzwi. Rolety zewnętrzne wykonane są z doskonałej jakości komponentów dostarczanych przez firmę ALUPROF, będącą największym dystrybutorem systemów aluminiowych dla budownictwa. Jest to gwarancją trwałości i niezawodności. W tym systemie skrzynka mocowana jest do ściany nad szybą lub do wnęki okiennej. Niewątpliwa zaleta to w tym przypadku brak ingerencji w stan budynku. Jest to też odpowiedni sposób na zabezpieczenie wejścia do nieruchomości. Nie wymaga specjalnych przygotowań, gdyż nie jest zintegrowany z drzwiami, czy oknem, które ma przesłaniać. Do wyboru pozostaje skrzynka kwadratowa, owalna i półowalna. Jeżeli remont ma być przeprowadzony we wnęce, najlepiej sprawdzi się skrzynka półowalna. Panel wypełniony jest pianką poliuretanową. Na życzenie klienta możliwe jest wykonanie systemu w wersji antywłamaniowej z ekstrudowanym pancerzem. Napęd w zależności od potrzeb może być ręczny lub elektryczny. Duża gama kolorystyczna pozwala na dostosowanie wizualne do elewacji budynku. Instalację można wykonać w dowolnym czasie. System wykazuje dobre właściwości termiczne i akustyczne. Jednak największą zaletą jest tutaj bezpieczeństwo, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cennik, dostępny dla wszystkich klientów ułatwia podjęcie decyzji dotyczących funkcji dodatkowych.

System podtynkowy INTEGRO

Rolety zewnętrzne podtynkowe również wykonane są z elementów dostarczanych przez firmę ALUPROF. W przeciwieństwie do poprzedniego systemu ten jest odpowiedni do nowo wznoszonych budynków, bowiem w tych już istniejących wymaga ingerencji w nadproże. Skrzynka, do której zwijana jest kurtyna, mocowana jest na nadprożu i ukryta pod tynkiem. Dzięki temu pozostaje niewidoczna i nie ingeruje we wnętrze domu. Jej wielkość uzależniona jest od gabarytu okna. Panel wykonany z aluminium wypełniony jest pianką poliuretanową. Tu również klient ma do wyboru napęd ręczny lub elektryczny. Opcjonalnie, klient może wybrać rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Mają one ekstrudowany pancerz. Ten system może być wykorzystany zarówno do ochrony okien, jak i drzwi. W ofercie znajduje się szeroki wybór barw, który ułatwi dobranie modelu do własnego gustu i stylu budynku. Rolety mają nowoczesny design i są bardzo eleganckie. Idealnie wpasowują się w wygląd elewacji, stanowiąc jej integralną część. Zapewniają bezpieczeństwo i izolację termiczną. Minimalizują utratę ciepłą zimą, a latem chronią przed nadmiernym nagrzewaniem, zapewniając przyjemny chłód. Warto więc zaopatrzyć się w rolety zewnętrzne. Cena wprawdzie nie jest niska, lecz należy pamiętać, że jest to inwestycja, która się opłaca, gdyż przez lata zapewni bezpieczeństwo.

System Nadstawny OPOTERM

System Nadstawny różni się od poprzednich tym, że skrzynki rolety instalowane są bezpośrednio na ramie okiennej za pomocą profilu adaptacyjnego. Skrzynka wraz z kurtyną i prowadnicami mieści się w otworze okiennym, a całość jest mocowana do ramy. System można więc montować zarówno w nowych, jak i starych, modernizowanych budynkach. Instalacja jest możliwa równocześnie z osadzaniem nowych okien. Profil rolety współpracuje z ramami z drewna, aluminium i PCV. Komponenty do ich wykonania dostarcza firma ALUPROF, również tutaj mamy więc pewność najwyższej jakości. Skrzynki, w których chowana jest kurtyna, wykonane są z PCV i dodatkowo ocieplone. Ma to ogromny wpływ na zwiększenie termoizolacji. System pozwala także na równoległe zastosowanie moskitiery rolowanej. Panel wypełniony jest pianką poliuretanową. Do wyboru klienta pozostają rolety zewnętrzne elektryczne lub modele sterowane ręcznie. System nadstawny pozwala na przesłonięcie dużych powierzchni. Jest to nowoczesna, prosta konstrukcja o wysokiej estetyce i funkcjonalności. Szeroka gama kolorystyczna ułatwia dobranie modelu do stylu elewacji.

Wybór odpowiedniego systemu zależy w dużej mierze od stanu budynku, w którym chcemy go zamontować. Największe możliwości daje decyzja podjęta jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Nie oznacza to jednak, że klienci posiadający gotowe domy są pozbawieni możliwości zainstalowania rolety. Oferta pozwala każdemu na dobór odpowiedniego systemu do swoich potrzeb. Różnice polegają na sposobie montażu. Każdy z produktów zapewnia bezpieczeństwo, skutecznie chroniąc przed włamaniem, czy wybiciem szyby. Gwarantuje prywatność i intymność, redukuje ubytki ciepła zimą i zacienia latem. Zapewnia komfort i niweluje nadmiar dźwięków z zewnątrz. Stanowi też integralny z wizerunkiem domu element elewacji – może być nie tylko jej uzupełnieniem, ale też ozdobą.