ROLETY ZEWNĘTRZNE
SYSTEM ADAPTACYJNY

Rolety zewnętrzne wykonane są z komponentów dostarczonych przez największego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet – firmę ALUPROF, co zapewnia trwałość i wysoką jakość oferowanych wyrobów.

 • stosowanie w istniejących budynkach (natynkowe)
 • aluminiowy panel wypełniony pianką poliuretanową,
 • skrzynka mocowana do ściany nad oknem lub do wnęki okiennej,
 • wykorzystywanie do okien i drzwi, można stosować jako wejście do sklepów, stoisk itp.,
 • istnieją różne rodzaje skrzynek: kwadratowa, półowalna, owalna,
 • napęd ręczny lub elektryczny,
 • wykonana jest również w antywłamaniowym systemie z pancerzem ekstrudowanym (PE41),
 • niezwykle szeroka gama kolorów.
SYSTEM PODTYNKOWY INTEGRO

Rolety zewnętrzne wykonane są z komponentów dostarczonych przez największego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet – firmę ALUPROF, co zapewnia trwałość i wysoką jakość oferowanych wyrobów.

 • system ten stosowany jest w nowo wznoszonych budynkach lub już istniejących (po dokonaniu zmian w obrębie nadproża),
 • aluminiowy panel wypełniony pianką poliuretanową,
 • skrzynka mocowana do nadproża, po otynkowaniu jest niewidoczna,
 • wykorzystywane do okien i drzwi,
 • napęd ręczny lub elektryczny,
 • wykonana jest również w antywłamaniowym systemie z pancerzem ekstrudowanym (PE41),
 • niezwykle szeroka gama kolorów.
SYSTEM NADSTAWNY OPOTERM

Rolety zewnętrzne wykonane są z komponentów dostarczonych przez największego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet – firmę ALUPROF, co zapewnia trwałość i wysoką jakość oferowanych wyrobów.

 • rolety nadstawne OPOTERM przeznaczone są do montowania w nowo wznoszonych budynkach lub podczas modernizacji już istniejących,
 • panel aluminiowy wypełniony pianką poliuretanową,
 • skrzynki PCV zostały dodatkowo docieplone, zwiększając tym samym izolację termiczną,
 • system rolet nadstawnych wyróżnia bezpośrednie osadzenie skrzynki rolety na ramie okiennej za pomocą odpowiedniego profilu adaptacyjnego,
 • sterowanie ręczne lub elektryczne,
 • możliwość zastosowania równolegle z profilem rolety zewnętrznej moskitiery rolowanej,
 • szeroka gamma kolorystyczna pozwala dopasować rolety do elewacji budynku i okien.
Zapraszamy do subskrypcji na naszym kanale YouTube

Rolety zewnętrzne (podtynkowe / natynkowe)

Budując dom, czy remontując budynek już istniejący, warto pomyśleć o zwiększeniu jego bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Rolety zewnętrzne są odpowiednie do tego celu. Bez względu na to, czy mają chronić dom rodzinny, sklep, wejście do garażu, czy magazynu, sprawdzą się znakomicie. Rolety naokienne i elewacyjne zewnętrzne oferowane są w trzech różnych wariantach, dlatego każdy klient z pewnością znajdzie system odpowiedni do swoich potrzeb.

System adaptacyjny

Ten rodzaj rolet zewnętrznych instaluje się natynkowo w już istniejących budynkach. Wykorzystuje się go do okien i drzwi. Rolety zewnętrzne wykonane są z doskonałej jakości komponentów dostarczanych przez firmę ALUPROF, będącą największym dystrybutorem systemów aluminiowych dla budownictwa. Jest to gwarancją trwałości i niezawodności. W tym systemie skrzynka mocowana jest do ściany nad szybą lub do wnęki okiennej. Niewątpliwa zaleta to w tym przypadku brak ingerencji w stan budynku. Jest to też odpowiedni sposób na zabezpieczenie wejścia do nieruchomości. Nie wymaga specjalnych przygotowań, gdyż nie jest zintegrowany z drzwiami, czy oknem, które ma przesłaniać. Do wyboru pozostaje skrzynka kwadratowa, owalna i półowalna. Jeżeli remont ma być przeprowadzony we wnęce, najlepiej sprawdzi się skrzynka półowalna. Panel wypełniony jest pianką poliuretanową. Na życzenie klienta możliwe jest wykonanie systemu w wersji antywłamaniowej z ekstrudowanym pancerzem. Napęd w zależności od potrzeb może być ręczny lub elektryczny. Duża gama kolorystyczna pozwala na dostosowanie wizualne do elewacji budynku. Instalację można wykonać w dowolnym czasie. System wykazuje dobre właściwości termiczne i akustyczne. Jednak największą zaletą jest tutaj bezpieczeństwo, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cennik, dostępny dla wszystkich klientów ułatwia podjęcie decyzji dotyczących funkcji dodatkowych.

System podtynkowy INTEGRO

Rolety zewnętrzne podtynkowe również wykonane są z elementów dostarczanych przez firmę ALUPROF. W przeciwieństwie do poprzedniego systemu ten jest odpowiedni do nowo wznoszonych budynków, bowiem w tych już istniejących wymaga ingerencji w nadproże. Skrzynka, do której zwijana jest kurtyna, mocowana jest na nadprożu i ukryta pod tynkiem. Dzięki temu pozostaje niewidoczna i nie ingeruje we wnętrze domu. Jej wielkość uzależniona jest od gabarytu okna. Panel wykonany z aluminium wypełniony jest pianką poliuretanową. Tu również klient ma do wyboru napęd ręczny lub elektryczny. Opcjonalnie, klient może wybrać rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Mają one ekstrudowany pancerz. Ten system może być wykorzystany zarówno do ochrony okien, jak i drzwi. W ofercie znajduje się szeroki wybór barw, który ułatwi dobranie modelu do własnego gustu i stylu budynku. Rolety mają nowoczesny design i są bardzo eleganckie. Idealnie wpasowują się w wygląd elewacji, stanowiąc jej integralną część. Zapewniają bezpieczeństwo i izolację termiczną. Minimalizują utratę ciepłą zimą, a latem chronią przed nadmiernym nagrzewaniem, zapewniając przyjemny chłód. Warto więc zaopatrzyć się w rolety zewnętrzne. Cena wprawdzie nie jest niska, lecz należy pamiętać, że jest to inwestycja, która się opłaca, gdyż przez lata zapewni bezpieczeństwo.

System Nadstawny OPOTERM

System Nadstawny różni się od poprzednich tym, że skrzynki rolety instalowane są bezpośrednio na ramie okiennej za pomocą profilu adaptacyjnego. Skrzynka wraz z kurtyną i prowadnicami mieści się w otworze okiennym, a całość jest mocowana do ramy. System można więc montować zarówno w nowych, jak i starych, modernizowanych budynkach. Instalacja jest możliwa równocześnie z osadzaniem nowych okien. Profil rolety współpracuje z ramami z drewna, aluminium i PCV. Komponenty do ich wykonania dostarcza firma ALUPROF, również tutaj mamy więc pewność najwyższej jakości. Skrzynki, w których chowana jest kurtyna, wykonane są z PCV i dodatkowo ocieplone. Ma to ogromny wpływ na zwiększenie termoizolacji. System pozwala także na równoległe zastosowanie moskitiery rolowanej. Panel wypełniony jest pianką poliuretanową. Do wyboru klienta pozostają rolety zewnętrzne elektryczne lub modele sterowane ręcznie. System nadstawny pozwala na przesłonięcie dużych powierzchni. Jest to nowoczesna, prosta konstrukcja o wysokiej estetyce i funkcjonalności. Szeroka gama kolorystyczna ułatwia dobranie modelu do stylu elewacji.

Wybór odpowiedniego systemu zależy w dużej mierze od stanu budynku, w którym chcemy go zamontować. Największe możliwości daje decyzja podjęta jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Nie oznacza to jednak, że klienci posiadający gotowe domy są pozbawieni możliwości zainstalowania rolety. Oferta pozwala każdemu na dobór odpowiedniego systemu do swoich potrzeb. Różnice polegają na sposobie montażu. Każdy z produktów zapewnia bezpieczeństwo, skutecznie chroniąc przed włamaniem, czy wybiciem szyby. Gwarantuje prywatność i intymność, redukuje ubytki ciepła zimą i zacienia latem. Zapewnia komfort i niweluje nadmiar dźwięków z zewnątrz. Stanowi też integralny z wizerunkiem domu element elewacji – może być nie tylko jej uzupełnieniem, ale też ozdobą.