ŻALUZJE DREWNIANE
ŻALUZJE DREWNIANE 25mm

Tradycyjny system w zupełnie nowej odsłonie! Żaluzje poziome drewniane nadają wnętrzu estetyki, poczucia komfortu, a przede wszystkim idealnie aranżują się w każdym stylu. Idealnie komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych wnętrzach. Wyposażone w maskownicę zasłaniającą rynnę górną i mechanizm sterowania. Montuje się je w świetle szyby, bezinwazyjnie na ramie okna albo do muru, przy czym sposób montażu zależy od wielości okna oraz celu, jakie przesłona ma spełniać. Jeżeli wnęka jest prosta, a skrzydło nieuchylne, najlepszym sposobem jest instalacja żaluzji w otworze okiennym lub bezpośrednio na skrzydle.

W ofercie posiadamy trzy typy żaluzji:

  • Drewniane,
  • Bambusowe,
  • Laminowane.
ŻALUZJE DREWNIANE 50mm

Żaluzje drewniane wykonane są ze specjalnego gatunku drewna (lipa syberyjska), która skutkuje dodatkową wytrzymałością na otaczające warunki, a także wzmacnia walory estetyczne.

  • szerokość lameli 50 i 25 mm,
  • zastosowanie drewna nadaje pomieszczeniem uroku oraz ciepła,
  • możliwość regulacji kąta padania światła,
  • szeroka gama barw i odcieni umożliwia wkomponowanie żaluzji w już zaaranżowane pomieszczenie,
  • odporne na odkształcanie, zarysowania, wilgoć i promieniowanie UV.
Zapraszamy do subskrypcji na naszym kanale YouTube

Żaluzje drewniane

Chyba nikogo nie trzeba przenoywać do funkcjonalności żaluzji. To idealny sposób na regulację ilości światła do pomieszczeń, a jednocześnie skuteczna ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem, a także sposób na zachowanie prywatności. Latem żaluzje pomagają utrzymać temperaturę w mieszkaniu i dają wytchnienie przed promieniami słońca. Przez cały rok uniemożliwiają natomiast zaglądanie w okna osobom niepożądanym i odcinają nas od widoku ulicy.

Żaluzje drewniane – zalety

Żaluzje drewniane to tradycyjny system w nowej, stylowej odsłonie. Ten rodzaj przesłon okiennych nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i ciepła. To ciekawy element geometryczny podkreślający nowoczesny styl w pomieszczeniu i eliminujący konieczność zawieszania firanek i zasłonek. Poziome lamele mają możliwość regulacji kąta padania światła. Dzięki temu możemy ograniczyć ilość promieni słonecznych, jednocześnie nie odcinając się całkowicie od naświetlenia zewnętrznego. Dzięki żaluzjom można przysłonić dowolny fragment okna. Do wyboru klienta pozostają modele drewniane, laminowane i bambusowe o bogatej kolorystyce. Pozwala to na dopasowanie osłony do każdego stylu, od nowoczesnego po retro. Szeroka gama barw i odcieni umożliwia wkomponowanie żaluzji w już zaaranżowane pomieszczenie. W każdej stylizacji będą świetnie wyglądać. Ta odmiana osłony jest niezwykle elegancka i dekoracyjna. Bardzo łatwo jest utrzymać ją w czystości. Nie są potrzebne do tego środki chemiczne – wystarczy przetrzeć antystatyczną ściereczką. Osoby ceniące elegancję docenią ekskluzywność i jakość wykonania.

Montaż i funkcjonalność

Drewniane żaluzje mogą być różnych rozmiarów. Do wyboru pozostają lamele o szerokości 50 i 25 mm, wyposażone w maskownicę zasłaniającą rynnę górną i mechanizm sterowania. Montuje się je w świetle szyby, bezinwazyjnie na ramie okna albo do muru, przy czym sposób montażu zależy od wielości okna oraz celu, jakie przesłona ma spełniać. Jeżeli wnęka jest prosta, a skrzydło nieuchylne, najlepszym sposobem jest instalacja żaluzji w otworze okiennym lub bezpośrednio na skrzydle. Wtedy osłona nie zachodzi na ściany. Jeżeli ten sposób montażu nie jest możliwy, to zawieszamy żaluzję na murze za pomocą kołków lub wkrętów. To idealne rozwiązanie w przypadku okien uchylnych, nierówno wykończonych krawędzi muru wokół nich, czy krzywej wnęki. Żaluzje drewniane są solidnie wykonane z dużą dbałością o szczegóły. Pięknie wykończone sznurki, maskownica rynny górnej i pokrętło zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Lamele laminowane to drewno wzbogacone o pokrycie laminatem, będącym dodatkową ozdobą, co jeszcze łatwiej pozwala dopasować je do wnętrza, mebli, czy podłóg. Żaluzje bambusowe mają cienką strukturę, wyglądają lekko i naturalnie pięknie. Wprowadzają nastrój i styl. Po złożeniu zajmują mniej miejsca. Żaluzje drewniane są odporne na odkształcanie, zarysowania, wilgoć i promieniowanie UV, dlatego mogą znaleźć zastosowanie w każdym pomieszczeniu, nawet kuchni i łazience. Łatwe w obsłudze pozwalają na bezproblemowe manewrowanie cieniem i światłem. Prosta konstrukcja zapewnia dobre przyciemnienie. W przypadku bardzo dużych okien można zastosować dwa systemy zaciemnienia – równocześnie obok siebie.

Jakie żaluzje drewniane wybrać?

Klient często staje przed pytaniem, jaką szerokość lameli wybrać. Czy zdecydować się na żaluzje drewniane szerokie, czy wąskie? Odpowiedź na to pytanie zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Inaczej rozpraszają światło lamele cienkie, a inaczej szerokie. Dużą rolę odgrywa też miejsce, w którym chcemy je umieścić. W dużych budynkach z przestronnymi oknami z pewnością lepiej sprawdzą się żaluzje szerokie. Do małych, prywatnych pokoików natomiast poleca się wąskie modele. Niebagatelne znaczenie odgrywa też wybór koloru. Warto zastanowić się, czy chcemy, by żaluzje pasowały do podłogi i mebli, czy może stanowiły odrębny, elegancki i rzucający się w oczy, dekoracyjny dodatek do wnętrza. Z jakim wydatkiem należy się liczyć, kupując żaluzje drewniane? Cena nie jest wysoka, biorąc pod uwagę trwałość, jakość wykonania i funkcjonalność produktu. Ponadto, przy dużych zamówieniach istnieje możliwość jej negocjacji. Warto także skorzystać fachowej porady w kwestii wyboru konkretnego modelu. W przypadku wątpliwości z pomocą przyjdzie profesjonalna wizualizacja. Wykonane na wymiar żaluzje ożywią nie tylko mieszkanie, ale również hotel, czy biuro i będą idealnie dopasowane wielkością, a ponadto sprawią, że dom będzie wyglądał wyjątkowo i atrakcyjnie.

Jeżeli szukamy wysokiej jakości połączonej z funkcjonalnością i ekskluzywnym wyglądem, żaluzje drewniane będą najlepszym wyborem. To bardzo trwały produkt, służący przez lata bez najmniejszej usterki i cieszący się dobrą proporcją jakości do ceny. Jest piękną, nowoczesną ozdobą okna, nie tylko wypierającą z okien firanki zbierające kurz, ale też w przeciwieństwie do nich, zapewniającą skuteczne zaciemnienie i izolację od zewnętrznego świata. Odcięcie od widoków, słońca i ciekawskich spojrzeń, gwarantuje zachowanie prywatności.